Close Menu
  • Acasă
  • Despre noi
  • Legislativ
  • Medicamente
  • Sfatul specialistilor
  • Eveniment
  • Unde ne tratam

Subscribe to Updates

Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

What's Hot

Dincolo de kilograme: ce arată noile date despre Wegovy® și grăsimea acumulată în ficat

9 octombrie 2026

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook YouTube
Publicitate
  • Acasă
  • Despre noi
  • Legislativ
  • Medicamente
  • Sfatul specialistilor
  • Eveniment
  • Unde ne tratam
Prima pagină » 39 de cazuri noi in tara! In capitala numai 5!
Eveniment

39 de cazuri noi in tara! In capitala numai 5!

By News12 iulie 2021Updated:8 iunie 2025Niciun comentariu2 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Reddit WhatsApp Email
GOOD NEWS1
good news word and Megaphone
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp Email
TeoSmile

Până astăzi, 12 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.081.275 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

1.045.390 de pacienți au fost declarați vindecați până în acest moment.

 Rămâneți, rămânem reponsabili!

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 39 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.

 Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2127500,01
2.Arad2368110,02
3.Argeș2747410,04
4.Bacău2609300,02
5.Bihor2928600
6.Bistrița-Năsăud11882-1**0,03
7.Botoșani1419210,01
8.Brașov4368800,02
9.Brăila1330000,01
10.Buzău1258500,01
11.Caraș-Severin1149100,02
12.Călărași1006300
13.Cluj5763110,05
14.Constanța4297030,01
15.Covasna855700
16.Dâmbovița2250610,01
17.Dolj2670400,03
18.Galați2767010,03
19.Giurgiu1103110,04
20.Gorj921700,01
21.Harghita829010,02
22.Hunedoara2287600,02
23.Ialomița1079510,01
24.Iași4244410,03
25.Ilfov4514710,05
26.Maramureș2041900,02
27.Mehedinți833900
28.Mureș2398300,03
29.Neamț1898800,02
30.Olt1462800,02
31.Prahova3547300,08
32.Satu Mare1301610,05
33.Sălaj1095000,02
34.Sibiu2651300,02
35.Suceava2422620,01
36.Teleorman1372100,02
37.Timiș5437720,04
38.Tulcea844210,02
39.Vaslui1599510,01
40.Vâlcea1644900,03
41.Vrancea1069300
42.Mun. București18376650,04
43.Cazuri noi nealocate pe județe    449*14 
 TOTAL1.081.27539 

  Până astăzi, 34.219 persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.

Citește și despre:  Concluziile celei de a doua ediții a Congresului Internațional de Longevitate de la București: Îmbătrânirea poate fi măsurată și parțial resetată în laborator

În intervalul 11.07.2021 (10:00) – 12.07.2021 (10:00) au fost raportate de către INSP 2 decese (2 bărbați), a unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitale din Bacău și Satu Mare.

Decesele au fost înregistrate la categoria de vârstă peste 80 de ani, iar pacienții au prezentat comorbidități.

În unitățile sanitare de profil, numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 290. Dintre acestea, 55 sunt internate la ATI.

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 8.477.763 de teste RT-PCR și 1.589.829 de teste rapide antigenice. În ultimele 24 de ore au fost efectuate 4.032 de teste RT-PCR (1.801 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 2.231 la cerere) și 7.259 de teste rapide antigenice.

Citește și despre:  SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării
braila giurgiu vindecati
News
  • Website

Related Posts

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026

Congres CMSB & ESCD 2026 la București: „Precizie și estetică în stomatologie: dialogul dintre tehnologie și artă”

28 septembrie 2026

Comments are closed.

NEWS Medical

NEWS Medical vrea să aducă la un loc medici și pacienți, să ofere celor interesați sfaturi utile din partea unor specialiști, să prezinte investițiile din domeniu și noutățile legislative și, nu în ultimul rând, cele două sisteme de sănătate, cel de stat și cel privat.

Încă de la început ne-am propus să TRATĂM DOAR ȘTIRILE IMPORTANTE și asta vrem să facem și de acum încolo.

Pentru servicii de publicitate și de consultanță în mass-media, marketing, comunicare și publicitate ne puteți contacta la email: office@reusitabusiness.ro

Parteneri media
prahova medicala

Implant dentar

Top citite
Medicamente

Dincolo de kilograme: ce arată noile date despre Wegovy® și grăsimea acumulată în ficat

By News9 octombrie 20260

O analiză prezentată la EASD 2026 aduce în prim-plan sănătatea ficatului la persoanele cu obezitate:…

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026

Persoanele care au trecut de la tratamente injectabile la Wegovy® oral au înregistrat o scădere medie de 4,1% în greutate după trei luni, potrivit datelor prezentate la EASD 2026

2 octombrie 2026
Cele mai noi

Dincolo de kilograme: ce arată noile date despre Wegovy® și grăsimea acumulată în ficat

9 octombrie 2026

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026

Persoanele care au trecut de la tratamente injectabile la Wegovy® oral au înregistrat o scădere medie de 4,1% în greutate după trei luni, potrivit datelor prezentate la EASD 2026

2 octombrie 2026
08062025144158A
Facebook YouTube

Parteneri

  • București Business
  • Ardeal Business
  • Brașov Business
  • Constanța Business
  • Craiova Business
  • Iași Business
  • Prahova Business

Parteneri

  • Teo Smile
  • Teo Smile Blog
  • Stoma 24
  • Prahova Medicala
  • Primar PH
  • Teo Smile Kids
  • Fotbal Prahovean

Parteneri

  • 10 Travel
  • Gold Travel
  • Locații de Top
  • Construcții Smart
  • 24 Cars
  • Reușita TV

Subscribe

Abonează-te pentru a primi cele mai noi știri

© 2026 NewsMedical By Reusita Business Group. Toate drepturile rezervate.
  • Politică de confidențialitate
  • Termeni și condiții
  • Publicitate
  • Contact

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.