Close Menu
  • Acasă
  • Despre noi
  • Legislativ
  • Medicamente
  • Sfatul specialistilor
  • Eveniment
  • Unde ne tratam

Subscribe to Updates

Get the latest creative news from FooBar about art, design and business.

What's Hot

Dincolo de kilograme: ce arată noile date despre Wegovy® și grăsimea acumulată în ficat

9 octombrie 2026

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026
Facebook X (Twitter) Instagram
Facebook YouTube
Publicitate
  • Acasă
  • Despre noi
  • Legislativ
  • Medicamente
  • Sfatul specialistilor
  • Eveniment
  • Unde ne tratam
Prima pagină » Crestere ingrijoratoare a numarului de cazuri noi 175! Ilfovul, judetul cu cifra cea mai mare!
Eveniment

Crestere ingrijoratoare a numarului de cazuri noi 175! Ilfovul, judetul cu cifra cea mai mare!

By News27 iulie 2021Updated:8 iunie 2025Niciun comentariu2 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Reddit WhatsApp Email
ALERTAAaaaa
ALERTAAaaaa
Share
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp Email
TeoSmile

Până astăzi, 27 iulie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.082.551 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).

1.047.388 de pacienți au fost declarați vindecați până în prezent.

 RĂMÂEȚI RESPONSABILI!

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 175 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv. Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba2128610,02
2.Arad2369920,04
3.Argeș2749240,02
4.Bacău2612330,03
5.Bihor2929520,01
6.Bistrița-Năsăud1190340,05
7.Botoșani1420410,02
8.Brașov4370020,01
9.Brăila1330740,01
10.Buzău1259800,03
11.Caraș-Severin1149500,01
12.Călărași1007320,02
13.Cluj57698100,07
14.Constanța4301840,04
15.Covasna855900
16.Dâmbovița2252020,02
17.Dolj2673540,03
18.Galați2767800,02
19.Giurgiu1103600,01
20.Gorj922310,01
21.Harghita829500,02
22.Hunedoara2290510,04
23.Ialomița1080200,02
24.Iași42526120,05
25.Ilfov45237170,12
26.Maramureș2044630,04
27.Mehedinți834310
28.Mureș2399200,01
29.Neamț1900100,02
30.Olt1463810,01
31.Prahova3550340,03
32.Satu Mare1305560,08
33.Sălaj1095500,02
34.Sibiu2652930,03
35.Suceava2424720,02
36.Teleorman1374250,04
37.Timiș5443690,06
38.Tulcea844910,02
39.Vaslui1600800,02
40.Vâlcea1645500,02
41.Vrancea1069810,01
42.Mun. București184028570,08
43.Cazuri noi nealocate pe județe    619*6 
 TOTAL1.082.551175

Până astăzi, 34.273 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.

Citește și despre:  Concluziile celei de a doua ediții a Congresului Internațional de Longevitate de la București: Îmbătrânirea poate fi măsurată și parțial resetată în laborator

În intervalul 26.07.2021 (10:00) – 27.07.2021 (10:00) au fost raportate de către INSP 3 decese (2 bărbați și 1 femeie), ale unor pacienți infectați cu noul coronavirus, internați în spitale din județele Iași, Vâlcea și Municipiul București.

Dintre acestea, 1 a fost înregistrat la categoria de vârstă 40-49 ani și 2  la categoria de vârstă 70-79 ani.

Un deces este anterior intervalului mai sus menționat și a fost introdus în baza de date, la solicitarea Ministerului Sănătății, în urma verificărilor efectuate și s-a produs în luna iulie 2021, în județul Vâlcea.

Toate decesele sunt ale unor pacienți care au înregistrat comorbidități.

În unitățile sanitare de profil, numărul total de persoane internate cu COVID-19 este de 337. Dintre acestea, 43 sunt internate la ATI.

Citește și despre:  SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrat 8.641.510 teste RT-PCR și 1.781.794 de teste rapide antigenice. În ultimele 24 de ore au fost efectuate 13.544 de teste RT-PCR (5.998 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 7.544 la cerere) și 16.778 de teste rapide antigenice.

giurgiu valcea vindecati
News
  • Website

Related Posts

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026

Congres CMSB & ESCD 2026 la București: „Precizie și estetică în stomatologie: dialogul dintre tehnologie și artă”

28 septembrie 2026

Comments are closed.

NEWS Medical

NEWS Medical vrea să aducă la un loc medici și pacienți, să ofere celor interesați sfaturi utile din partea unor specialiști, să prezinte investițiile din domeniu și noutățile legislative și, nu în ultimul rând, cele două sisteme de sănătate, cel de stat și cel privat.

Încă de la început ne-am propus să TRATĂM DOAR ȘTIRILE IMPORTANTE și asta vrem să facem și de acum încolo.

Pentru servicii de publicitate și de consultanță în mass-media, marketing, comunicare și publicitate ne puteți contacta la email: office@reusitabusiness.ro

Parteneri media
prahova medicala

Implant dentar

Top citite
Medicamente

Dincolo de kilograme: ce arată noile date despre Wegovy® și grăsimea acumulată în ficat

By News9 octombrie 20260

O analiză prezentată la EASD 2026 aduce în prim-plan sănătatea ficatului la persoanele cu obezitate:…

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026

Persoanele care au trecut de la tratamente injectabile la Wegovy® oral au înregistrat o scădere medie de 4,1% în greutate după trei luni, potrivit datelor prezentate la EASD 2026

2 octombrie 2026
Cele mai noi

Dincolo de kilograme: ce arată noile date despre Wegovy® și grăsimea acumulată în ficat

9 octombrie 2026

Oftalmologia românească își scrie viitorul la Sinaia

8 octombrie 2026

SĂNĂTATEA ROMÂNILOR, în centrul unei noi alianțe: INSP, UBB, ECDC ȘI OMS pun științele sociale și comportamentale în slujba prevenției și vaccinării

4 octombrie 2026

Persoanele care au trecut de la tratamente injectabile la Wegovy® oral au înregistrat o scădere medie de 4,1% în greutate după trei luni, potrivit datelor prezentate la EASD 2026

2 octombrie 2026
08062025144158A
Facebook YouTube

Parteneri

  • București Business
  • Ardeal Business
  • Brașov Business
  • Constanța Business
  • Craiova Business
  • Iași Business
  • Prahova Business

Parteneri

  • Teo Smile
  • Teo Smile Blog
  • Stoma 24
  • Prahova Medicala
  • Primar PH
  • Teo Smile Kids
  • Fotbal Prahovean

Parteneri

  • 10 Travel
  • Gold Travel
  • Locații de Top
  • Construcții Smart
  • 24 Cars
  • Reușita TV

Subscribe

Abonează-te pentru a primi cele mai noi știri

© 2026 NewsMedical By Reusita Business Group. Toate drepturile rezervate.
  • Politică de confidențialitate
  • Termeni și condiții
  • Publicitate
  • Contact

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.