În zilele de 15 și 16 martie, Asociația „Succes în Educație și Sport” a organizat un curs practic de recoltare și administrare a injecțiilor, destinat celor interesați să își dezvolte abilități esențiale în domeniul medical. Evenimentul a fost coordonat de specialiști cu experiență, care au oferit participanților atât noțiuni teoretice, cât și oportunități de exersare practică.
În cadrul cursului, participanții au învățat tehnici corecte de recoltare a sângelui, administrare a injecțiilor intramusculare, subcutanate și intravenoase, precum și măsuri esențiale de igienă și siguranță. Fiecare participant a avut ocazia să pună în practică informațiile primite, sub supravegherea atentă a formatorilor.
Prin acest demers, Asociația „Succes în Educație și Sport” continuă să sprijine formarea și dezvoltarea profesională, oferind cursuri practice care aduc un real beneficiu comunității.